pozycjonowanie seo
1 kwietnia 2021

Od czego zależy cena pozycjonowania strony internetowej?

Co składa się na koszt pozycjonowania strony internetowej w wyszukiwarce Google? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy wrócić do samego pojęcia, jakim jest “pozycjonowanie stron”. Czynności pozycjonowania obejmują elementy powiązane z wnętrzem strony internetowej tzw. on page SEO oraz na zewnątrz strony WWW tzw. off page SEO. Ile tak naprawdę jest tych elementów składowych? Możliwość optymalizacji strony internetowej jest niczym nieograniczona. Praktycznie w każdym miesiącu możemy zmodyfikować inny element dodać nową podstronę, zmienić strukturę itp. To samo dotyczy działań poza serwisem internetowym. Budowanie bazy linków praktycznie może nie mieć końca. Wniosek, jaki możemy z tego wyciągnąć, jest tylko jeden. Inwestując odpowiednie środki finansowe, jesteśmy w stanie walczyć o każdą pozycję w wyszukiwarce Google, po wpisaniu dowolnej frazy kluczowej.

Koszty pracy programisty, który wprowadza większość zamian na stronie to jeden z większych kosztów całej operacji. Zoptymalizowana musi zostać każda podstrona, każdy element znajdujący się w serwisie, szybkość strony, struktura linków itp. Głębokie modyfikacje witryny zazwyczaj są poza zasięgiem zwykłego administratora systemu administracji CMS, a co jeżeli panel administracyjny w ogóle nie istnieje lub jest bardzo ubogi w funkcjonalność? Pozostaje wykonać analizę kodu, bieżące lokalizowanie problemu i optymalizacja. Każda strona internetowa niesie za sobą zestaw niespodziewanych problemów, których rozwiązanie wiąże się kolejnymi godzinami pracy.

Pozycjonowanie strony w Google kosztuje dokładnie tyle, ile realnie będziemy płacić za efekt wejścia do TOP10 wyników wyszukiwania w Google oraz utrzymanie tego stanu dla wybranych przez nas fraz kluczowych. Nie można nazwać kosztem pozycjonowania usługę, która nie przynosi wymaganych efektów. W takim wypadku jak najszybciej należy od takiej Agencji SEO się uwolnić. Pozycjonowanie to zazwyczaj koszt miesięczny. Cennik pozycjonowania zaczyna się od ok. 500 zł netto miesięcznie do nawet kilku tysięcy złotych netto. Wszystko zależy od skali pracy, popularności fraz kluczowych oraz skomplikowania całego serwisu internetowego.

Jeżeli zależy Ci na sprawnym pozycjonowaniu w dobrej cenie, sprawdź, czy Agencja SEO może pochwalić się konkretnymi efektami w podobnej branży u innych swoich klientów.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram