pozycjonowanie seo
6 czerwca 2021

Jak znaleźć dobrą firmę do pozycjonowania Strony WWW?

Agencjami SEO nazywa się firmy, które wyspecjalizowały się w usługach powiązanych z szeroko pojętym pozycjonowanie stron w Internecie. Na rynku usług marketingowych z tej branży możemy znaleźć kilku największych graczy mających swoje siedziby w większych miastach w Polsce. Istnieje również szeroka grupa małych agencji, które wyspecjalizowały się w pozycjonowaniu stron internetowych klientów niekorporacyjnych. Na portalach ogłoszeniowych możemy również znaleźć ogłoszenia pojedynczych osób, które kuszą klientów niedużą ceną. Gdzie zatem najlepiej pozycjonować własną witrynę internetową?

Referencje oraz skuteczność wyrażona w pozycjach klientów danej firmy pozycjonującej to naszym zdaniem najważniejszy czynnik, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze partnerskiej Agencji SEO. Kolejny czynnik wpływający na nasz wybór to oczywiście koszt pozycjonowania strony w Google. Dla tej samego serwisu WWW średnia cena miesięczna może wahać się od 100 zł miesięcznie nawet do 5 tys. zł miesięcznie. Należy przyznać, że rozbieżność cenowa jest bardzo duża i ciężko znaleźć inną branżę gdzie sytuacja z wyceną wygląda podobnie.

Należy starannie podsumować, ile będzie wynosił całkowity koszt w skali roku, ponieważ przy sposobie rozliczenia za efekt, gdy fraza kluczowa znajduje się w TOP10 wyników wyszukiwarki Google, możemy płacić np. 80 zł miesięcznie. Cena ta dotyczy jednak tylko jednej frazy. Pozycjonowanie na jedną frazę nigdy nie jest dobrym pomysłem. Ile będzie więc wynosił koszt całkowity przy 30 frazach? Rozliczenie w formie abonamentu miesięcznego może być rozwiązaniem o wiele tańszym, chociaż na początku wydaje się to nieprawdopodobne.

Na początku wybierz model rozliczenia, który Cię interesuje. Sprawdź ogólnodostępne cenniki pozycjonowania Agencji SEO w Twojej okolicy i zrób podsumowanie kosztów przy założeniu, że frazy kluczowe w większości znajdują się już w pierwszej dziesiątce. Zobacz, na jaki okres dana firma wiąże Cię umową współpracy. Sprawdź, jakie są możliwości i warunki ewentualnego rozwiązania umowy, gdy np. pozycjonowanie nie przyniesie żadnych efektów. To, że firma gwarantuje nam wzrosty dla słów kluczowych, niestety nie oznacza, że w przeciągu np. 6 miesięcy, którakolwiek z tych fraz pojawi się w topowych wynikach.

Szukaj doświadczonych Agencji SEO z bogatym portfolio zadowolonych klientów, z którymi zawarta umowa będzie elastyczna, a specjalista SEO będzie zawsze dostępny.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram